Úvodní stránka » Péče a zdraví » JAK PEČOVAT O SVALSTVO PÁNEVNÍHO DNA
JAK PEČOVAT O SVALSTVO PÁNEVNÍHO DNA

 

Pokud svalstvo pánevního dna řádně nefunguje, objevují se u nás některé symptomy, z nichž nejčastějším je nedostatek kontroly nad činností močového měchýře, projevující se únikem moči během některých vypjatějších fyzických momentů jako kýchnutí, smích nebo cvičení. Oslabením svalstva močového měchýře trpí jedna ze čtyř žen, což znamená, že tento problém je stejně častý jako například senná rýma.

 

Profesorka Kari Bo, světová odbornice na tělovýchovu a fyzioterapii, uvádí v Čechách DVD Technika PELVICORE – cvičení svalstva pánevního dna, které je bezplatně distribuováno a poradí ženám, jak získat a udržovat kontrolu nad svalstvem pánevního dna. Technika PELVICORE s Kari Bo se k nám dostává prostřednictvím celoevropského projektu Core Wellnesstm, zaměřeného na edukaci žen, jak ovládat své tělo.

Technika PELVICORE je nenáročné, jednoduché a rychlé cvičení pro ženy každého věku a fyzických dispozic. Výrazně posiluje celkovou pevnost a stabilitu svalstva, zlepšuje držení těla a vzhled bříška a dokonce přispívá ke zvýšení sexuálních prožitků. Zásadním přínosem Techniky PELVICORE je její prokázaná schopnost předcházet oslabení svalstva močového měchýře a léčit jej – oslabení svalstva se podařilo vyléčit až u 70 % žen s inkontinencí1. DVD je k dispozici úplně zdarma na webových stránkách http://www.programprozeny.cz, a to až do vyčerpání zásob.  

Svalstvo pánevního dna je základní svalovou skupinou lidského těla. Napomáhá kontrole nad držením těla a vzhledem bříška, podporuje vnitřní orgány a je nezbytně důležitou platformou pro dobré zdraví. Mnoho žen toto svalstvo bohužel zanedbává, pravidelně je procvičuje méně než jedna z deseti.

Většina žen si uvědomuje výhody pevného pánevního dna, včetně kontroly nad činností močového měchýře a zvýšeného požitku ze sexu, avšak neprocvičují jej, protože jim chybí správný návod, domnívá se Kari Bo.

Pokud svalstvo pánevního dna řádně nefunguje, objevují se u nás některé symptomy, z nichž nejčastějším je nedostatek kontroly nad činností močového měchýře, projevující se únikem moči během některých vypjatějších fyzických momentů jako kýchnutí, smích nebo cvičení. Oslabením svalstva močového měchýře trpí jedna ze čtyř žen.

„Mnohé ženy akceptovaly tento problém jako přirozenou součást jejich života, ale nevzdávejte se,“ říká Kari a dodává: „Technika PELVICORE je prokázaným, rychlým a jednoduchým způsobem, jak opět získat kontrolu nad svým tělem.“
_____________________________________________________________

Technika PELVICORE – cvičení pánevního dna, je produktem CoreWellnesstm a součástí celoevropské kampaně podporované značkou TENA a zaměřené na zlepšení zdraví a pohody žen.

TENA je přední značkou v oblasti osobní hygieny, producentem inkontinenčních vložek vhodných při  oslabení svalstva močového měchýře.

Aktuální informace

9. 3. 2010

9.3.2010 Výsledky průzkumu spokojnosti pacientů s péčí

Konečně zde máme výsledky průzkumu spokojnosti pacientů s péčí. Neposuzovala se odborná kvalita, ale spokojenost pacienta s tím, jak se s ním zachází a jedná.

7. 11. 2009

7.11.2009 Informace o pandemické chřipce.

Koalice pro zdraví položila několik otázek poradnímu sboru Evropského centra pro kontrolu nakažlivých onemocnění, kterého je paní Jana Petrenko členkou.

archív

 Testování TEXT